Народний депутат України

Олександр Співаковський

«Борітеся — поборете, Вам Бог помогає!»

У ці березневі дні ми вшановуємо великого українського мислителя і поета Тараса Григоровича Шевченка.

Виповнюється вже 203 роки з дня його народження, а людська шана і повага до нашого генія не згасають з роками. Минають століття, змінюються покоління, міняються літературні течії та смаки, а Великий Кобзар все одно залишається у тренді, як кажуть зараз. Так буває лише з неперехідними цінностями. Вони – понад часом.

Більш того, у такі буремні, визначальні періоди нашої історії, як зараз, Тарасове слово звучить по-особливому актуально і – пророче.

І хочеться знову і знову діставати з полиці свого вже доволі затертого «Кобзаря», щоб вкотре перечитати, наприклад, ось ці його щемні рядки «Свою Україну любіть. Любіть її… Во время люте, В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть»

Чи ось ці, застережливі: «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля», чи мотивуючі: «Борітеся — поборете, Вам Бог помогає!»

Або ж ось ці, мої улюблені: «Не дуріте самі себе, Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь»

«Кобзар» можна сміливо відкривати на будь-якій сторінці – в його римованих рядках  завжди знайдеш відповідь на ті питання, що хвилюють тебе саме  зараз. Бо Шевченко — це Всесвіт, а його поезія геніальна і безсмертна.

P.S. До речі, ви теж помітили, що наш Тарас останнім часом значно помолодшав? У роки мого школярства, наприклад, на нас дивився з портрета доволі похмурий дідусь у старому кожусі і шапці. А зараз здебільшого використовують портрет юного Тараса — привітного, з допитливими очима. Думаю, це правильно і символічно. Бо наш Шевченко завжди молодий!

Народний депутат України
Олександр Співаковський