Народний депутат України

Олександр Співаковський

Делегація Євангельського Фребельсемінару у Херсоні

Початок тижня видався дуже насиченим. На ранок була запланована зустріч у Херсоні із делегацією Євангельського Фребельсемінару (м.Кассель), тому виїхав з Києва ще вночі, щоб встигнути привітати гостей з Німеччини.
Разом із Фреймутом Шірмахером, директором Євангельского Фребельсемінару, та Вінфрідом Морлоком, викладачем цього закладу, відвідали сьогодні Херсонський я/с № 76 «Вишенька». Зустріли нас дуже гостинно: привітало не тільки керівництво закладу, а й малеча з віршами, піснею та танком. Дуже зворушливо і позитивно.
Представники Євангельського Фребельсемінару вже мають досить успішний досвід співпраці з факультетом дошкільної та початкової освіти (ФДПО) ХДУ, деканом якого є доктор педагогічних наук, професор Любов Петухова, і Херсонським я/с № 33 ім. Ф.Фребеля. Це співробітництво триває вже понад три роки. Тож німецька сторона виявила бажання і намір розвивати його далі. Наступним кроком може стати впровадження виховної методики Фрідріха Фребеля ще в одному дошкільному закладі Херсона — у «Вишенці», яку ми сьогодні відвідали. Тим більше, що і керівництво цього дитячого садочка, і вихователі, і батьки дітей зацікавленні у впровадженні методик німецького вченого, які залишаються актуальними і понині.

WIN_20160525_11_57_06_Pro
Розширення співробітництва із Фребельсемінаром підтримує і міська влада Херсона. Делегацію із Касселя сьогодні супроводжували секретар міської ради Олена Урсуленко і керівник міськуправління освіти Юрій Ніконов.
Як зазначив пан Ніконов, трирічний досвід співпраці ФДПО та дитячого садка №33 виявився дуже ефективним. Впровадження методики Фребеля сприяє всебічному розвитку нашої малечі. А університет має чудовий майданчик для практик.
Це дійсно надзвичайно важливо. Наші виші будуть лише тоді готувати гарних фахівців, коли будуть готові швидко реагувати на потреби суспільства. А для цього вища освіта має тісно співпрацювати з ринком праці.
Досвід спільної роботи ФДПО та дитсадка № 33 по впровадженню методики Фребеля — яскравий тому приклад. Викладачі ХДУ працюють з педагогами закладу, проводять для них методичні семінари, майстер-класи. Студенти ФДПО готують з малятами заняття, ігри, свята та розваги, набуваючи при цьому чудового практичного досвіду, який буде для них корисним в обраній професії. А методологічну підтримку їм надає перший та єдиний в Україні Освітній центр Фрідріха Фребеля, який вже давно діє на базі Херсонського державного університету.
Саме така синергія українського та європейського досвіду, на мій погляд, інтегрує Україну в Європу, а Європу — в Україну.

Народний депутат України Олександр Співаковський