Народний депутат України

Олександр Співаковський

До дня української мови і писемності

Мова — це душа народу, його сутність, найбільша духовна цінність, що формує людину, творить історію і культуру.

Мова дається нам одвіку і до віку. Вона, як мати і Батьківщина, є поняттям святим і недоторканим, яким не торгують і не розмінюють. І це добре, що на хоча б на третьому десятку нашої незалежності ми нарешті це остаточно усвідомили. Адже в умовах “гібрідної” війни, такої підлої і підступної, мова стала не просто важливим чинником нашого державотворення, а й суттєвим фактором національної безпеки.

Тож якщо живеш в Україні, мусиш знати її мову, культуру, поділяти її цінності. Мені здається, це абсолютно природньо. Так само природньо, як знати французьку, живучи у Франції, чи  німецьку – у Німеччині…

Українська мова, пройшовши через цілі сторіччя непростих випробувань, сьогодні розправила крила, можна навіть сказати, що наша мова зараз вступає в епоху свого відродження. Тому радіє душа від того, що все частіше чуєш рідне слово не лише в стінах державних установ чи з радіоточки, а й на вулицях, у транспорті, у піснях, яку наспівує молодь. Навіть тут у нас, у переважно російськомовному Херсоні.

Мова дає кожному з нас відчуття приналежності до певної спільноти, а це єднає людей і робить сильнішими. Але, думаю, насправді сильними ми станемо не тоді, коли поголовно   будемо говорити-читати-співати українською. А тоді, коли ми усі, хто живе на цій Богом даній нам землі, почнемо нарешті мислити проукраїнськи.

ykrmova

Олександр Співаковський, народний депутат України