Народний депутат України

Олександр Співаковський

Херсонці йдуть до народного депутата за допомогою

Цього четверга, 19 травня, у громадській приймальній народного депутата України Олександра Співаковського вже традиційно відбувся прийом громадян.

Помічники нардепа приєдналися до всеукраїнського Дня вишиванки, який відзначався того дня, і вдяглися у вишиті сорочки. Проте це була, напевне, єдина відмінність цього прийому від попередніх. Подальше відбувалося вже за сталим сценарієм.

Цього дня за правовою допомогою та підтримкою до приймальні завітали десятеро громадян. Основними проблемами, з якими звертаються до нардепа херсонці, як і раніше, залишаються питання неналежної якості наданих комунальних послуг та й взагалі проблеми ЖКГ. За цими заявами громадян будуть зроблені відповідні депутатські звернення, повідомив керівник громадської приймальні Олексій Саковніч.

Крім того, були кілька питань, пов’язаних із використанням земельних ділянок. Щодо них юристи, які працюють у приймальні нардепа, надали городянам, що прийшли за допомогою, досить розлогі правові консультації.

20160519_133701

Однак співробітникам громадської приймальні того дня довелося стикнутися і з більш значущою і неординарною проблемою. Вона стосувалася процедури підключення до «зеленого тарифу».

«Як відомо, держава обрала курс на активний розвиток альтернативної енергетики та зобов’язала енергопостачальників сприяти розвитку цієї галузі та купувати електричну енергію у населення. Відповідною постановою НКРЕКП встановлено так званий “зелений” тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств на рівні 817,39 коп/кВт∙год. Проте на практиці енергопостачальними не сприяють, а, скоріше, протидіють цим нормам», – розповів Олексій Саковніч.

Так, громадянин, що звернувся до приймальні, через бюрократичні перешкоди вже кілька місяців не може оформити договір з енергопостачальником на продаж сонячної енергії.

«Сьогодні, у такі складні часи, вкрай важливо підвищувати енергетичну незалежність нашої країни, а не ставити перепони тим, хто прагне активно розвивати альтернативну енергетику», – підкреслив керівник громадської приймальні. Він також повідомив, що за заявою громадянина буде негайно підготовлено відповідне звернення до енергопостачальної компанії.

20160519_133635

Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського