Народний депутат України

Олександр Співаковський

Херсону – 238!

Дорогі мої херсонці!

У великої херсонської родини сьогодні справжнє свято — нашому рідному місту виповнюється 238 років!

Саме в такі хвилини починаєш якось особливо усвідомлювати, наскільки тісно переплетена твоя доля з долями багатьох інших людей, які тут жили, ходили цими вуличками ще задовго до твого народження. І ти розумієш: і після тебе в цьому місті також житимуть люди.

Отже кожен із нас є творцем безкінечного літопису нашого славного міста, а тому відповідальний за те, яким Херсон є зараз. А найголовніше —за те, яким його передамо наступним поколінням херсонської династії.

Сьогоднішнє свято об’єднує всіх тих, для кого Херсон став долею. І тих, хто тут народився, і тих, хто приїхавши сюди одного разу, залишився тут назавжди. Не любити наше місто неможливо. Бо тут наше серце. І можна скільки завгодно відчувати себе “людиною світу”, але рідне місто – понад усе.

Ми любимо його тихі вулички і мальовничі краєвиди, пишаємося його славною історією і  людьми, цінуємо його душевність і особливу атмосферу майже домашнього затишку.

Але, напевне, таким, як ми його знаємо тепер, Херсон був не завжди. В його історії були і злети, і падіння. Та завдяки людям, які тут жили, наше місто гідно пройшло через усі випробування. Промисловці, меценати, лікарі, педагоги, митці — ми з вдячністю згадуємо всіх, хто залишив свій слід в історії Херсона, хто протягом сторіч збагачував його традиції, розбудовував та боронив від ворога.

Той, хто добре знає історію, пам’ятає: Херсон засновувався насамперед як фортеця. На жаль, через анексію Криму в долі нашого міста стався карколомний поворот. Херсон знову набуває статусу південної фортеці держави.

Але перед зброєю 21-го сторіччя не встоїть жодна оборонна споруда. Протистояти посяганням недружнього сусіда зможуть лише наші згуртованість, патріотизм і відповідальність. Маємо докласти всіх зусиль, щоб Херсон став справжнім форпостом державності, місцем, де розвиваються економіка, освіта, медицина, зростає добробут людей.

Але передусім нам необхідна єдність, відчуття того, що ми всі — велика родина.

На чвари і популізм у ці непрості часи має бути накладене вето. Тим більше, що роздавати пусті обіцянки у колі сім’ї, це, по-перше, безперспективно — бо тебе тут знають з пелюшок. А по-друге, безвідповідально перед власними дітьми і онуками.

У любові до рідного міста потрібно змагатися не красивими словами, а справами. Маємо згуртуватися, жити і працювати для його добра і допомагати тим, хто цього потребує.

І я чомусь впевнений: сучасні Тропіни, Соколови, Газадінови і Фальц-Фейни, імена яких колись увійдуть в літопис херсонської династії, сидять саме зараз у цій залі.

Тож будемо рухатися вперед. Спільним зусиллями ми неодмінно досягнемо успіхів і перемог. Хай квітне наш рідний Херсон! А нам усім на цьому непростому відрізку історії нехай вистачить мудрості, розумі і відповідальності.

Бажаю всім миру, добра і злагоди.

З днем народження, рідне місто!

%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba1

Олександр Співаковський, народний депутат України