Народний депутат України

Олександр Співаковський

Інвестиції в університети обернуться новими точками росту для економіки

– в цьому переконаний народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

У четвер, 27 грудня, разом із головою Херсонської облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим він узяв участь у відкритті у Херсонському державному університеті одразу трьох унікальних лабораторій. На базі факультету біології, географії та екології ХДУ цього дня відкрилася сучасна лабораторія молекулярної біології, а на факультетах фізики, математики та інформаційних технологій і дошкільної та початкової освіти — лабораторії робототехніки.

За словами народного депутата, модернізація технологічного інструментарію регіональних вишів, з огляду на незбалансованість доступу молоді до якісної освіти, зараз має стати пріоритетним завданням і для держави, і для бізнесу, і для влади на місцях.

«За рахунок доступу до таких сучасних технологій і фахових викладачів маємо підтягувати вмотивовану молодь. Сьогодні вкрай важливо дати дитині, яка закінчила, наприклад, сільську школу, шанс на власну капіталізацію, на реалізацію своїх здібностей і талантів», – підкреслив О.Співаковський.

Він подякував Міністерству освіти та науки України за підтримку у фінансуванні таких навчальних лабораторій, зазначивши при цьому, що «без інвестицій в галузь, в конкретні навчальні заклади підвищення якості освіти не відбудеться».

Відкриття одразу трьох сучасних лабораторій є визначною подією для Херсонського державного університету, яка створює унікальні шанси для подальшого розвитку вишу і капіталізації його студентів, відзначив парламентар. За його словами, ХДУ тепер має прагнути до того, щоб стати справжнім лідером в наданні освітніх послуг, який формуватиме освітню політику в регіоні, задаватиме тон у створенні кластерів між вишем, школою та бізнесом.

«Сьогодні ми отримали потужний сигнал і для місцевої влади, і для бізнесу про те, що в розвиток людського капіталу потрібно вкладати кошти. Інвестиції в університети неодмінно обернуться створенням нових точок росту, відкриттям стартапів, а це в решті-решт дасть нам можливість побудувати в Україні нову, інноваційну, економіку», – підкреслив Олександр Співаковський.

Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського