Народний депутат України

Олександр Співаковський

Коаліція цілком життєздатна, вона вміє об’єднуватися і приймати рішення – Співаковський

DSC_0198

Народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський вважає абсолютно необґрунтованими оцінки окремих політиків з приводу ступеня життєздатності коаліції.

«Коаліція цілком життєздатна, вона вміє об’єднуватися і приймати рішення», – заявив він в ході прес-конференції в Херсоні, присвяченій результатам своєї депутатської діяльності за 7 місяців.

За його словами, уявна «нездатність домовлятися» українських еліт – це черговий козир російських пропагандистів, які зі шкіри геть лізуть, тільки б довести, що Україна є failed state.

«Той, хто читав книгу пана Табачника «Світ без України», той, власне кажучи, розуміє сценарій, який намагається сьогодні реалізувати наш дуже великий і відомий сусід. У цій книзі прямо написано, що наша країна не заслуговує на державність, що її політичні еліти не здатні домовлятися», – сказав він.

Проте, як підкреслив Олександр Співаковський, нова українська влада не раз доводила, що навіть у найбільш кризові для країни моменти вміє консолідуватися і знаходити необхідний компроміс. Як приклад, він навів голосування в парламенті щодо відставки Валентина Наливайченка і призначення Василя Грицака головою СБУ.

Саме в результаті «здатності працювати в команді», за його словами, «зроблено досить багато для того, щоб Україна набувала рис дійсно європейської держави».

«Тільки недавно, ви подивіться, був прийнятий цілий ряд дуже важливих законів – про національну поліцію, про прокуратуру. Це закони, які визначають базис тих європейських цінностей, які сьогодні реалізує Україна», – зазначив народний депутат.

Водночас Олександр Співаковський зазначив, що в останній момент була скасована призначена на 9 липня позачергова сесія парламенту, на якій передбачалося розглянути закон про місцеві вибори. «На жаль, не буде цього позачергового засідання Верховної Ради. Амбіції окремих політичних діячів поставлені вище інтересів країни», – сказав він. Але як би не хотілося комусь представити це як парламентську кризу, це абсолютно не так, підкреслив Олександр Співаковський.

Депутат переконаний, що на наступному пленарному тижні парламентарії виправдають очікування суспільства і нарешті приймуть закон про місцеві вибори.

Джерело