Народний депутат України

Олександр Співаковський

Комітет ВР з питань освіти та науки закликає професійні групи та асоціації долучитися до розробки нових стандартів профтехосвіти

Без оновлення навчальних стандартів і матеріально-технічної бази система профтехосвіти не здатна готувати кваліфіковані кадри для інноваційної економіки — підкреслив у доповіді, виголошеній під час парламентських слухань з актуальних питань профтехосвіти, перший заступник голови Комітету ВР з питань освіти та науки Олександр Співаковський.

«Професійно-технічна і професійна освіта потребує серйозної модернізації. Необхідно напрацювати стратегію розвитку професійної освіти, зокрема, в напрямку покращення її якості. Для цього неможливо обійтися без тісного співробітництва з роботодавцями, власниками бізнесу, підприємствами, фаховими організаціями», – підкреслив він.

На його думку, розвиток та модернізація ПТНЗ мають фінансуватися за окремою статтею.

Як перший заступник голови профільного парламентського Комітету Олександр Співаковський відзначив велику роботу по розробці оновлених стандартів професійної освіти, яку здійснюють зараз Федерація роботодавців України, Національна Академія Педагогічних наук, інші галузеві академії та науково-методичні центри. І пообіцяв з боку Комітету всебічне сприяння цій важливій роботі.

Доповідач закликав долучитися до процесів розробки і вдосконалення стандартів професійної освіти інші зацікавлені професійні групи та асоціації.

«Думаю, що Міністерство освіти і науки повинне створити умови для тісного співробітництва закладів професійної освіти з роботодавцями та фаховими об’єднаннями. Тільки діючи разом, ми зможемо досягти успіху на шляху модернізації та вдосконалення якості професійної освіти», – підкреслив О.Співаковський.

13043673_601948243311692_2622854157291072175_n

Більш детально про парламентські слухання на тему: «Професійна освіта як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення»  можна дізнатися тут – https://www.youtube.com/watch?v=pR7klloJc0c

Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського