Народний депутат України

Олександр Співаковський

Молодь – майбутнє нашої країни

Майбутнє населених пунктів залежить не лише від того, наскільки гарні тут дороги, магазини чи клуби. Майбутнє країни, її міст, містечок та сіл визначає молодь. Вона і є той локомотив, який потягне за собою вперед, до змін на краще, і окрему громаду, і країну в цілому.

Про це я говорив сьогодні у своєму виступі під час засідання регіональної платформи  з питань вироблення політики у сфері місцевого самоврядування, організатором якого виступило Херсонське відділення Асоціації міст України.

IMG_1564-500x333

На превеликий жаль, з року в рік з регіонів системно вимивається людський капітал. Зростає кількість наших хлопців та дівчат, що їдуть у пошуках кращої долі, якщо не до столиці чи міст-мільйонників, то за кордон. Вже зараз, за статистикою, близько третини всіх студентів нашої країни навчається в Києві.

Тому якщо МОН і надалі впроваджуватиме таку освітню політику, то Україна, ще трохи, і перетвориться на державу з 3-5 розвиненими містами і численними відсталими “провінціями”. Бо з ким будуватимемо у регіонах інноваційну економіку?

До речі, наслідки нерівномірного розподілу людського капіталу ми вже могли бачити в Криму і на Донбасі…

Тому розвиток об’єднаних територіальних громад, без перебільшення, залежатиме від того, як ми тут, на місцях, врегулюємо проблему відтоку молоді. Кожній громаді, кожному регіону потрібна концепція розвитку людського капіталу. Вже зараз, на етапі об’єднання, місцеві громади мають закладати в програму свого розвитку систему стимулів, які б зберегли мережу освітніх закладів та допомогли зупинити відтік молоді.

Ось це, якщо коротко, основні меседжі мого виступу на сьогоднішньому заході. І мене, до речі, порадувало, що вони знайшли живий відгук у присутніх. Зокрема, мені дуже сподобалася позиція, висловлена представниками громад Іванівського району, Голої Пристані, Нової Каховки. Вони готові її відстоювати навіть у найвищих кабінетах, бо за цим — майбутнє цілих територій. Вони вже зараз думають над тим, як заохотити молодь вчитися і працювати на рідній землі. Бо розуміють: якщо молодь поїде, то кому будуть потрібні ці дороги, ця інфраструктура, в яку громади планують вкладати кошти?

 Олександр Співаковський, народний депутат України