Народний депутат України

Олександр Співаковський

Монополіст, що постійно порушує права споживачів, має понести покарання

До громадської приймальні народного депутата України Олександра Співаковського звернулися мешканці вулиць Видригана, Кримської та Сакко і Ванцетті у Херсоні, які  останнім часом потерпають від системних та абсолютно безпідставних відключень електроенергії у їхніх оселях.

Як відзначається у колективному звернення, відключення відбуваються не лише у робочий час, а й ввечері та навіть у вихідні (зафіксовані конкретні дати та адреси відключень). Жодних офіційних повідомлень про планові або аварійні роботи на згаданих ділянках від ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» споживачі не отримували. Не було попереджень і на офіційному сайті компанії. Наразі у мешканців згаданих вулиць є інформація, що представники обленерго виконують протиправні роботи (незаконні підключення, зміну потужності для інших споживачів, роботи без проектування тощо).

Херсонці просять народного депутата розібратися з монополістом, який постійно порушує їхні права як споживачів електроенергії.

– Те, що відключення відбуваються без будь-якого попередження абонентів, є порушенням умов договору та Правил користування електричною енергією для населення. Окрім цього, через те, що мешканці зазначених вулиць мають постійні проблеми зі стабільним отриманням від «Херсонобленерго» послуг, виникають не лише побутові незручності, хоча й чималі. Створюється загроза аварійної ситуації, – прокоментував ситуацію помічник народного депутата, керівник громадської приймальні Олексій Саковніч.

Як зазначив юрист, в подібних випадках відповідно до Постанови НКРЕКП від 18.10.2016 за №1841 «Про затвердження Порядку забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання», споживачі мають право на компенсацію від постачальника електроенергії за надання неякісних послуг.

– Наскільки мені відомо, саме цього мають намір домагатися постраждалі абоненти. А ми зі свого боку готові надати їм щодо цього юридичну підтримку, – наголосив О.Саковніч.

Наразі народний депутат України Олександр Співаковський звернувся до міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка та голови правління ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» Ігоря Сафронова з вимогою «ініціювати проведення перевірки відповідності нормам чинного законодавства дій ПАТ «ЕК Херсонобленерго», компенсувати постраждалим споживачам кошти за надання неякісних послуг та припинити подальші порушення прав громадян».

Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського