Народний депутат України

Олександр Співаковський

Олександр Співаковський: На Майдані у Києві і на майданах в інших містах України відбулося наше остаточне прощання з “совком”

День 21 листопада відтепер і назавжди має своє ім’я – День Гідності і Свободи. З цієї дати починається відлік нового українського часу. Два роки тому, на Майдані у Києві і на сотнях майданів в інших містах і містечках України відбулося наше остаточне прощання з “совком”, з його рабською пасивністю і сірістю. Народилася українська нація: волелюбна, шляхетна і – європейська. Тому це особлива дата в нашій новій історії.

Хоча, мені здається, по-справжньому осмислити значення тих подій (ані в історичному плані, ані особисто для кожного з нас) нам досі так і не вдалося. Нам просто не дали цього зробити. Спочатку “братська” анексія Криму, потім криваві події на Сході, що забрали тисячі життів найкращих із нас, багатьом скалічили долі…

Більшості європейських народів навіть за ціле сторіччя не доводилося стільки пережити, скільки пережили ми за ці два роки.

Тому особисто я не сприймаю того скепсису, який інколи лунає навіть із вуст деяких політиків. Мовляв,” уже два роки пройшло, а ми й досі живемо погано, а нам обіцяли, що будемо жити, як в Європі”.

Ми неодмінно будемо жити, як в Європі! Я особисто в це вірю, бо там, на Майдані, ми обрали свій шлях, і цей вибір скріплений кров’ю наших Героїв. Тому з цього шляху вже не звернемо ніколи.

Так, ми ще молода нація. Але ж є дорослими людьми, і маємо розуміти, що зміни на краще завжди є результатом певних зусиль і часу, вони нікому ще не впали з неба. Якщо ж вже озиратися на Європу, то європейці утверджували свої права і свободи, вибудовували свій нинішній рівень життя, як вони самі кажуть, step to step. Тобто, крок за кроком (як тут не згадати відому приказку про англійський газон:)))

Ми також маємо пройти свій шлях, який обрали. Та чомусь я впевнений, що процес не затягнеться на десятиліття. Ми ж з вами розумні, швидко вчимося:)) До того ж, світ на нашому боці і готовий допомагати і досвідом, і технологіями.

На мій погляд, наші головні вороги сьогодні — корупція, яка , наче іржа роз’їла суспільство, та наша якась підліткова нетерплячість (бо хочемо всього і зараз). Чи зможемо їх здолати – залежатиме лише від нас.

Можна скільки завгодно критикувати владу (тим більше, що є за що), але існують моменти, коли, навіть критикуючи, маємо підставити їй плече. Бо владу обирали ми, а тому також певним чином несемо відповідальність за те, що відбувається.

Та мені здається, що все у нас вийде. Останні два роки показали, що українці здатні згуртуватися і самоорганізуватися, коли це потрібно. На Майдані ми не лише вдихнули свободи на повні груди, а й відчули свою відповідальність як за власну долю, так і за долю своєї країни. Тож давайте і будувати своє майбутнє, як відповідальні люди.

Вірю в Україну. Мир і спокій прийдуть на нашу землю, і ми неодмінно втілимо все те, про що мріяли на Майдані. А запорукою цьому — наша сила духа, наші згуртованість і працелюбність.

Зі святом, українці! Світом Гідності і Свободи! Будьмо гідними своїх Героїв і цінуймо здобуту Свободу!