Народний депутат України

Олександр Співаковський

Олександр Співаковський: Питання фінансування освіти не можна повністю перекладати на плечі місцевих громад

23 квітня у м.Херсоні відбулося виїзне засідання бюджетного комітету Верховної Ради. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки, народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка»  Олександр Співаковський.

13029673_524703811035293_2063015603991675982_o

Він розповів, що протягом чотирьох годин, парламентарі і представники місцевої влади обговорювали як загальноукраїнські, так і суто місцеві проблеми, які потребують державного фінансування і уваги з боку центральної влади, та дискутували щодо шляхів їх вирішення.

 

«Освіта та наука становлять фундамент національної безпеки.  Через недолугий менеджмент колишнього керівництва МОН, в українських вишах скоротилося 50 тисяч бюджетних місць, під загрозою знищення опинилася система профтехосвіти, це не може бути лише проблемою освітян. Як не може бути проблемою лише батьків забезпечення учнів підручниками чи підвіз сільських дітей до школи… Це все питання, які мають знаходитися в зоні відповідальності держави», – розповів Співаковський.

Депутат також зазначив, що  згідно з новим законодавством, 613 шкіл по всій Україні не отримають фінансування через освітні субвенції, бо в них навчається менше 25 учнів.

«Крім того, на Херсонщині сьогодні на фінансування ПТНЗ не вистачає понад 42 млн. гривень, зрозуміло, що в місцевих бюджетах таких коштів немає, що в цьому випадку робити? На моє переконання, ці питання не можна повністю перекладати на плечі місцевих громад, навіть – в умовах децентралізації. У вирішенні таких проблем потрібно знаходити розумний баланс між державними інтересами і можливостями місцевих громад», – зазначив Співаковський.

Джерело