Народний депутат України

Олександр Співаковський

Олександр Співаковський: «Скорочення фінансових ресурсів для освіти — це скорочення шансів мати майбутнє»

Александр Спиваковский: «Сокращение финансовых ресурсов для образования — это сокращение шансов иметь будущее»

Міністерство освіти і науки України обрав згубну для системи освіти модель скорочення витрат, вважає народний депутат України, перший заступник рпедседателя Комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

На його думку, у профільного міністерства взагалі відсутня яка-небудь концепція проведення реформ в освіті.

«Адже реформи — це, в першу чергу, розуміння того, яку мету ми переслідуємо, куди ми йдемо, і що знаходиться в центрі цих реформ. І тільки після цього ми говоримо про те, які ресурси — фінансові, матеріальні, кадрові — нам потрібно підтягнути, щоб вирішити поставлені завдання. Іншими словами, головним є розуміння того, що ми йдемо з точки А в точку Б, і яким чином ми туди дійдемо», — сказав він в ефірі передачі «Трибуна депутата» на телеканалі «Скіфія».

Саме з-за того, що міністерство не має чіткої концепції проведення освітніх реформ, в умовах економічних труднощів воно обрало тактику постійного скорочення витрат, зазначив нардеп:«Принцип один: раз це неефективно, нехай воно помре. Цей коледж нам не потрібен, а ПТУ давайте перекинемо на місцеві бюджети».

Олександр Співаковський з цим категорично не згоден. За його словами, саме система освіти визначає майбутнє всієї країни. Школи, дитячі садки та університети «створюють потужний людський капітал», тому витрати на освіти слід розглядати не як витрати, а як інвестиції.

«А будь-яке скорочення фінансових ресурсів для освіти, на мій погляд, це скорочення шансів мати майбутнє», — підкреслив А. Співаковський.

Джерело