Народний депутат України

Олександр Співаковський

Олександр Співаковський виступив на конференції «Синергія: ІT освіта та ІT індустрія»

Народний депутат України Олександр   Співаковський виступив на освітній конференції, про що і розповів на своїй сторонці у соціальній мережі:

«Сьогодні мав нагоду виступити з вітальним словом на освітній Конференції «Синергія: ІT освіта та ІT індустрія», організованій асоціацією «Інформаційні технології України».

Сфера інформаційних технологій є рідною для мене, тому я завжди прагну долучатись до таких заходів з метою підтримки та розвитку цієї галузі в Україні.
Наші ІТ-спеціалісти відомі у всьому світі. Проте, зазвичай їхній високий рівень знань та компетентностей побудований на власній ініціативі та внутрішньому бажанні професійного зростання, а не завдяки системному сприянню з боку держави.
Тому, закладати фундамент для підготовки і подальшого росту високопрофесійних ІТ-фахівців потрібно вже університеті.
У своєму виступі я торкнувся 10 тез, так би мовити, порад, які, завдяки досвіду моєї 18-річної роботи у сфері ІТ, сприятимуть якіснішому навчанню студента в університеті.
1. Максимальна диверсифікація наукової, академічної та тренінгової діяльності
2. Підтримка балансу трьох складових викладацького ресурсу (фундаментальної, інженерної та олімпіадної)
3. Підтримка зворотнього трансферу знань за рахунок запрошення до навчального процесу ІТ- спеціалістів з провідних компаній
4. Підтримка балансу фундаментальної, прикладної та мовної підготовки
5. Підтримка part-time діяльності студентів
6. Підтримка максимальної мобільності студентів та викладачів, включаючи їх учбове стажування
7. Підтримка спільної діяльності кафедр університетів та ІТ-компаній
8. Кожна курсова, дипломна, магістерська робота має розглядатись як можливий стартап
9. Максимальна підтримка командної роботи студентів
10. Наше бачення — «репутація кафедри через капіталізацію студента, де успіх випускника це капіталізація імені університету»

На мою думку, сьогодні є надзвичайно важливим розвиток України як інноваційної держави, а не сировинного придатку для економік інших країн. Саме ІТ-галузь може стати тим локомотивом розвитку та прогресу нашої держави, який «витягне» її з економічного занепаду».

Джерело