Народний депутат України

Олександр Співаковський

Парламент принял законы о финансировании профессионально-технического образования

Парламент принял законы о финансировании профессионально-технического образования

Парламент сегодня, 4 февраля принял законы о финансировании профессионально-технического образования.

Об этом в facebook сообщает народный депутат (БПП), первый замглавы Комитета по вопросам образования и науки Александр Спиваковский:

“Щойно у Верховній Раді України народні депутати підтримали два надзвичайно важливі для збереження професійно-технічної освіти законопроекти №3831-2 (305 голосів) та №3830-3 (297 голосів). Завдяки цим проектам закону:

1. Фінансування професійно-технічних навчальних закладів з місцевих бюджетів здійснюватиметься з двох рівнів(3,9 млрд.грн.):
Перший рівень – обласний бюджет;
Другий рівень – обласні центри.

2. Передбачено можливість часткового фінансування ПТНЗ на надання загальної середньої освіти за рахунок освітньої субвенції (1 млрд. грн.).

3. Повернення субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів(1 млрд.грн. зі стабілізаційного фонду).

4. Вводиться норма, відповідно до якої після передачі в комунальну власність вивільнене майно ПТНЗ може використовуватись тільки для освітньої діяльності. У випадку передачі його в оренду отримані кошти мають надходити тільки до освітнього бюджету.

Дякую колегам народним депутатам за усвідомлення важливості функціонування професійно-технічних навчальних закладів для освіти та економіки України, та «мобілізацію» навколо збереження їх фінансування”.

Джерело