Народний депутат України

Олександр Співаковський

Потужним інструментом побудови конструктивного діалогу між Україною і Польщею є співпраця у сфері освіти, – О. Співаковський

Відбулося спільне засідання делегації українсько-польської групи Сейму та Сенату Республіки Польща та депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща. Це перша зустріч парламентських груп  країн після останніх виборів в обох державах (польсько-українська парламентська група була створена 10 березня 2016 року та налічує 40 депутатів Сейму і 1 сенатора, група є однією з найбільших за чисельністю). Тісна співпраця між парламентами  держав є важливою складовою українсько-польського стратегічного партнерства. Окрім важливих тем для обох країн, говорили і про  освіту.

1463465277_b232ac56-471f-4e18-8b93-4e0b5ed3b36c

“Дуже потужним інструментом побудови конструктивного діалогу між країнами є співпраця у сфері освіти та забезпечення взаємної мобільності молоді. Перш за все, я висловив вдячність польській стороні за підтримку існуючих програм семестрових обмінів та подвійних дипломів. Так, наприклад, у Поморській Академії у Слупську за програмами семестрових обмінів та подвійних дипломів зараз навчаються 260 студентів. Наразі у студентів є можливість безоплатно навчатися за програмами семестрового навчання, а програми подвійних дипломів оплачуються студентом. Я виступив з пропозицією підтримки польською стороною на державному рівні ідеології доступності таких програм для студентів, їх започаткування у державних вищих навчальних закладах. Мою пропозицію підтримав у своєму виступі голова польської делегації пан Міхал Дворчик та висловив готовність сприяти розвитку цього напрямку співпраці”, – прокоментував результати зустрічі народний депутат України Олександр Співаковський.