Народний депутат України

Олександр Співаковський

Про XII Міжнародну конференцію «ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках»

21-24 червня 2016 відбулася 12-а Міжнародна конференція «ІКТ в освіті, дослідженнях та індустріальних додатках», яка проводилась на базі Київського Національного університету імені Тараса Шевченко, Україна. Конференція викликала велику зацікавленість у вчених та фахівців ІТ-галузі усього світу. В цьому році у конференції взяло участь біля 150 науковців з яких 46 є представниками іноземних наукових закладів.

З року в рік розширюється географія учасників конференції, які знайшли змогу приїхати на нашу конференцію. Так, у 2016 з доповідями на конференції виступили 13 іноземних науковців з 12 країн світу. На картах можна подивитись з яких країн приїжджали учасники у попередні роки. Зауважимо, що з самого початку, з 2001 року, конференція проходила у місті Херсоні, але у 2014 році, в зв’язку з подіями у нашій країні та особливостями територіального розміщення Херсонщини, участь у роботі нашої конференції іноземних науковців було організовано засобами Skype. Відтоді було прийнято рішення проводити конференцію у інших містах України. Так, у 2015 році нас вітав Львів. Конференція проводилась на базі Національного університету «Львівська політехніка». Конференцію 2016 року приймав Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

13631382_555166564655684_5596588035541437888_n

Цього року організаторами конференції виступили:

 • Ministry of Education and Science of Ukraine
 • Institute of Computer Science, FORTH, Greece
 • University of Crete, Greece
 • Western Sydney University, Australia
 • Alpen-Adria-Universität Klagenfurt, Austria
 • Kherson State University, Ukraine
 • Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine
 • N. Karazin Kharkiv National University, Ukraine
 • Zaporizhzhya National University, Ukraine
 • Institute of Information Technologies and Learning Tools of the National Academy of Pedagogical Sciences of Ukraine, Ukraine
 • DataArt Solutions Inc.

Вже традиційно, мова конференції – англійська. Запрошені доповідачі ICTERI 2016 докладно представили передовий досвід у найперспективніших напрямах розвитку світового інформаційного простору (більш детальна інформація http://www.icteri.org/icteri-2016-invited-talks-and-speakers ):

 • Досвід реалізації проекту щодо розвитку інтернет речей представила співробітниця Британсього Телекому Sandra Stincic Clarke (Великобрітанія);
 • Професор Oscar Corcho розповідав про досвід організації доступу до відкритих порталів даних у місті Мадрид (Іспанія);
 • Професор Wolfgang Reisig розповів про досвід вибору різних методів моделювання для сервіс-орієнтованих архітектур (Германія).

На ICTERI 2016 були присутні 116 учасника конференції, серед яких 28 професорів, докторів наук та 23 кандидата наук. Загалом за чотири дні було представлено близько 60 доповідей у наступних розділах:

 • ICTERI 2016: Track 1 – Advances in ICT Research
 • ICTERI 2016: Track 2 – Information Systems: Technology and Applications
 • ICTERI 2016: Track 3 – Academia/Industry ICT Cooperation
 •  ICTERI 2016: Track 4 – ICT in Education
 • 2nd International Workshop on Theory of Reliability and Markov Modeling for Information Technologies (TheRMIT)
 • 5th International Workshop on Information Technologies in Economic Research (ITER)
 •  International Workshop on Professional Retraining and Life-Long Learning using ICT: Person-oriented Approach (3L-Person)
 • DataArt IT Talks

На основну конференцію цього року було подано 58 статей, прийнято 27. Показник прийняття становить 0.47 (47%). Окремо здійснювались подання та відбір статей на семінари, що проводились у межах конференції. Так, лише на п’ятий Міжнародний семінар з інформаційних технологій в економічних дослідженнях було подано 25 статей, з яких 14 було прийнято (показник прийняття – 0.56 (56%)). За результатами роботи редакційної колегії Міжнародного семінару з питань професійної перепідготовки і довічного навчання з використанням ІКТ: Людино-орієнтований підхід (3L-Person) було відібрано ще 9 публікацій, а проведення другого Міжнародного семінару з теорії надійності і марковского моделювання інформаційних технологій (TheRMIT) дозволило визначити ще 12 статей. За результатами конференції було видано наукові доповіді у всесвітньо відомому виданні http://ceur-ws.org/Vol-1614/. Редакційна колегія конференції була представлена у складі:

Vadim Ermolayev, Zaporizhzhya National University, Ukraine
Aleksander Spivakovsky, Verkhovna Rada of Ukraine, Kherson State University, Ukraine Mykola Nikitchenko, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ukraine
Athula Ginige, Western Sydney University, Australia
Heinrich C. Mayr, Alpen-Adria-Universitat Klagenfurt, Austria
Dimitris Plexousakis, Institute of Computer Science, FORTH, Greece
Grygoriy Zholtkevych,  V.N. Karazin Kharkiv National University, Ukraine
Oleksandr Burov,  Institute of Information Technologies and Learning Tools, Ukraine
Vyacheslav Kharchenko, National Aerospace University ‘Kharkiv Aviation Institute’, Ukraine
Vitaliy Kobets, Kherson State University, Ukraine

Конференція закінчилась, а робота триває. На сьогодні продовжується відбір статей (з урахуванням доповідей та їх обговорення безпосередньо під час конференції) для публікації у видавництві Шпрингер (Springer), в якому вже опубліковані роботи нашої конференції 2015 року CCIS Vol. 594, 2014 року  CCIS Vol. 469, 2013 року  CCIS Vol. 412, 2012 року  CCIS Vol. 347.

 

Хочу подякувати нашим партнерам, корті вже традиційно підтримують проведення конференції, спонсорам

DataArt (http://dataart.com/)

OSEF (http://spivakovsky.fund/)

Taras Shevchenko National University of Kyiv (http://www.knu.ua/en)

Logicify (http://logicify.com/)

 

Хочу побажати усім творчих успіхів, миру і повернення конференції в Херсон!

Олександр Співаковський, народний депутат України