Народний депутат України

Олександр Співаковський

Привітання до Дня Соборності України

Сьогодні величне національне свято – День Соборності України, з моменту проголошення історичного Акту злуки українських земель виповнюється вже 98 років…
Давно помітив: такі визначні історичні дати, подібно до творів класиків, щоразу «прочитуються» по-іншому – в залежності від зміни обставин, набуття життєвого досвіду тощо. Варто лише трохи заглибитись у ті давні події та спробувати поглянути на них під іншим кутом, як неодмінно відшукаєш там відповіді на злободенні проблеми сьогодення.

16113949_650089218496751_6823325501109250331_n

В наші дні, коли окуповано Крим, коли на сході нашої країни точиться підступна війна, День Соборності для українців набуває особливого значення. Ця дата – наче нагадування всім нам про те, що сила народу полягає в його єдності. А сила держави — в єдності земель. Ось це насправді і є найголовнішим історичним уроком Дня злуки.
Як писав М. Грушевський: «Не чіпатися того, що ділить і роз’єднує поодинокі частини української землі, а пильнувати того, що лучить і єднає їх до купи, і се зміцнювати і розвивати мусимо… Єднатися, концентруватися, а не ділитися, не розбігатися — се повинно бути у всім нашим гаслом».
Народ, що пройшов через такі випробування, як наш, не має «чіпатися того, що ділить і роз’єднує»… Тому що будь-які партійні уподобання, політичні чи релігійні розбіжності нічого не вартують – на відміну від тієї незаперечної цінності, якою є наша незалежна, соборна, рідна Україна. Про це ніколи не слід забувати, а особливо тепер.
Вітаю всіх зі святом! Бажаю нам мудрості, добра і злагоди. Миру всім і Божої Благодаті!
Слава Україні!

Олександр Співаковський, народний депутат України