Народний депутат України

Олександр Співаковський

Рівень патріотизму визначає не мова – Співаковський

Народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський переконаний, що в такій багатонаціональній країні, як Україна, мовне питання не повинно розділяти людей.

Про це він заявив сьогодні, 1 вересня, під час ранкового ефіру на ТРК «Скіфія».

За його словами, рівень патріотизму українців не залежить від того, якою мовою вони спілкуються.

«Ми ж бачимо, скільки російськомовних людей гинуть за Україну в зоні АТО. І ми не повинні розділяти нашу Україну на «російськомовних», «болгаромовних» і так далі. Україна — дуже велика країна, толерантна країна, в якій проживає багато різних національностей. Але єдиною державною мовою у нас була і залишається українська», – наголосив нардеп, відповідаючи телеглядачу, який поскаржився на те, що в деяких херсонських школах вчителі розмовляють російською і на лінійці звучать російськомовні пісні.

12819381_1699523610316026_2461195960341317971_o

Нардеп визнав, що не всі педагоги, особливо ті, що починали працювати ще за часів Радянського Союзу, в достатній мірі знають державну мову. Але, за його словами, це не означає, що вони не є патріотами своєї країни.

«Дійсно, так склалося, що багато вчителів ще погано знають українську мову. Але від цього вони не є меншими патріотами України», – підкреслив Олександр Співаковський.

 Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського