Народний депутат України

Олександр Співаковський

Олександр Співаковський: Швеція підтримує реформи в Україні

Депутатська група міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція, на чолі з головою групи, народним депутатом від фракції «Блок Петра Порошенка», першим заступником голови Комітету з питань науки і освіти Олександром Співаковським розпочала триденний робочий візит (26-29 серпня) до Швеції.

За словами Олександра Співаковського, протягом робочого візиту заплановані зустрічі  з Послом України в Королівстві Швеція Ігорем Сагачем,  депутатами шведського Парламенту, представниками МЗС та Агенції Швеції з енергетики, а також з керівництвом енергетичної компанії SWECO та заходи у Королівському технологічному університеті.

«Основною метою робочої поїздки є встановлення контактів на різних рівнях для розвитку стійких двосторонніх відносин між Україною та Швецією, а також заручення підтримкою шведських колег, як на рівні забезпечення надійного економічного та політичного партнера з боку Швеції, так і експерта у сфері розвитку енергетичного сектору», – розповів Співаковський.

Він зазначив, що в перший день візиту відбулася зустріч у шведському Парламенті Риксдазі з депутатом Крістером Хаммарбергом.

«Необхідно відмітити надзвичайну зацікавленість у співпраці, незважаючи на те, що Парламент починає свою роботу тільки 15 вересня, відбулася зустріч, під час якої, протягом майже двох годин, парламентарі обговорювали подальше бачення діяльності депутатських груп міжпарламентських зв’язків між нашими країнами, реформи в Україні, яку допомогу та підтримку з боку Швеції сподівається отримати Україна. Шведський колега найбільше виявляв зацікавленість до питань децентралізації та стану української економіки. Обговорюючи тему необхідності започаткування програм подвійних дипломів, пан Хаммарберг зазначив високу освіченість українців, з якими зустрічається у Швеції», – підкреслив Олександр Співаковський.

Крім того, депутати провели зустріч в Міністерстві Закордонних Справ з паном Стефаном Гуллгреном, директором департаменту по роботі зі Східною Європою та Центральною Азією, який був Послом Швеції в Україні з 2008 по 2013 роки.

Протягом зустрічі, народний депутат Олександр Співаковський закцентував увагу на важливості інтеграції в європейську спільноту через освіту, побудови кластерної моделі взаємодії університетів та ринку праці, питання подвійних дипломів, досвіду запуску функціонування різних інструментів, необхідності встановлення контактів для того, щоб передати відповідним людям на рівень деталізації, надаючи цим самим доступ до відповідних ресурсів.

«У позиціях, які виголосив потім пан Гуллгрен, депутати отримали чіткі поради для України та позиції Швеції: розуміння вибору, який має зробити Україна, які провести реформи, що будуть надалі визначати її внутрішню та зовнішню політику, як незалежної від інших країни. Право робити вибір – право обирати майбутнє. Для Швеції важливо, щоб таке право зберігалося за країнами», – сказав Співаковський.

Депутат зазначив, що наші європейські друзі направили на допомогу переселенцям 10 млн. євро, обговорюється надання кредиту під дуже маленький відсоток у розмірі 100 млн. євро та 25 млн.євро – щорічно на підтримку реформ.

«Пан Гуллгрен виразив готовність з боку Швеції співпрацювати по конкретних питаннях, задля підтримки України», – додав Співаковський.

Джерело