Народний депутат України

Олександр Співаковський

Співаковський визначив для себе найголовніше завдання на новий політичний сезон

Повернути українській освіті фінансування на рівні 7 відсотків ВВП— таке завдання визначив у новому політичному сезоні для себе і всього «освітнього лоббі» народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

«У цьому році ми повинні добитися головного — повернути освіті фінансування на рівні 7  відсотків ВВП. Так, ми розуміємо, що йде війна, але ми сприймаємо освіту як другий фронт для України», – заявив він сьогодні, 1 вересня, в ранковому ефірі на ТРК «Скіфія».

13043673_601948243311692_2622854157291072175_n

При цьому він наголосив, що це буде надскладним завданням, оскільки «багато людей, від яких залежить фінансування, не розуміють, що є сьогоднішній день, а є майбутнє».

Уже зараз, за його словами, освітні заклади відчувають на собі наслідки постійного недофінансування освітньої галузі. Саме тому перший заступник голови профільного парламентського комітету розраховує на підтримку депутатів-мажоритарників, які добре знають ситуацію на місцях.

«Ми повинні зайняти тверду позицію. Ми ж не говоримо про конкретні суми — 100 млрд. чи 200 млрд.гривень… На освіту повинні йти 7 % від того, що заробила країна, як того вимагає законодавство, і ще 1,7% – на науку. Все. Крапка. Якщо ми доб’ємося цих параметрів фінансування, школа дуже багато чого вирішить», – підкреслив О.Співаковський.

 Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського