Народний депутат України

Олександр Співаковський

Відкриття абсолютно унікальної еко-школи у Херсоні

У житті нашої херсонської громади сьогодні, без перебільшення, визначна подія, якої всі ми чекали з нетерпінням. У передмісті Херсона, на базі Антонівської ЗОШ №21, відкрилася абсолютно унікальна еко-школа, аналогів якої в Україні поки що не було. Школу побудовано з екологічно чистих матеріалів, на її даху встановлено сонячні батареї, тож обігріватися приміщення будуть природною енергією сонця. Класні кімнати тут оснащені спеціальною системою рекупації повітря, що забезпечить прохолодою влітку, а взимку допоможе зберігати тепло…
Це дійсно абсолютно унікальний для України проект, втілення якого стало можливим завдяки підтримці наших фінських партнерів – корпорації НЕФКО та компанії ЕЛЕМЕНКО ЛТД Фінляндія, які повірили нам, повірили в нас і – як бачите – не помилилися. Сьогодні пілотний модуль цієї унікальної енергоефективної школи був успішно запущений!

dsc_0084

Чесно кажучи, мені трохи сумно через те, що не зміг особисто бути присутнім на святі (саме сьогодні у Львові відбудеться виїзне засідання нашого парламентського комітету, на якому обговорюватимуться дуже важливі освітянські питання), тому що вважаю успішне завершення будівництва «зеленої школи» дуже важливою подією, яка здатна відкрити гарні перспективи для всієї нашої громади.
По-перше, робота над втіленням цього проекту показала, наскільки ефективною у вирішенні проблем місцевих громад може бути співпраця з європейськими інституціями, коли є довіра один до одного, коли все відбувається абсолютно відкрито і прозоро.

dsc_0913
У даному випадку все саме так і відбувалося. Окрім коштів від фінських партнерів у розмірі понад 2,5 млн. євро, на «зелену школу» було виділено ще близько 2 млн гривень з міського бюджету Херсона. Протягом усього процесу будівництва міська влада, громадські активісти, місцевий бізнес дотримувалися взятих зобов”язань і всіляко сприяли втіленню проекту. Наші партнери з Фінляндії, як я розумію, оцінили цю співпрацю з херсонською громадою. Тож, сподіваюся, це не останній наш спільний проект.
По-друге, робота над цим проектом продемонструвала усім нам, на що здатна громада, коли вона дружна. Фінансова децентралізація дійсно відкрила перед громадами нові можливості, але ці додаткові кошти підуть на благо всіх лише тоді, коли діяти спільно і злагоджено. Школа в Антонівці — яскравий тому приклад.
Від усього серця вітаю всіх, хто був причетний до цього проекту, з його успішним завершенням! Ваша ініціатива, невтомна праця, в яку ви вклали часточку своєї душі і купу особистого часу, зробили нашу спільну херсонську громаду сильнішою. Бажаю всім успіхів, добробуту і процвітання!
А школярам, яким пощастило навчатися в цій унікальній еко-школі, бажаю бути допитливими, активними і ніколи не боятися труднощів. Нових вам здобутків, сміливих сподівань та звершень! В добру путь!
Я особисто не зміг потрапити на цей захід, але привітання від мене передав мій помічник Саковніч Олексій 🙂

Олександр Співаковський, народний депутат України