Народний депутат України

Олександр Співаковський

Вища освіта не повинна бути рафінованим, — Олександр Співаковський

Высшее образование не должно быть рафинированным, - Александр Спиваковский

На думку народного депутата України, першого заступника голови Комітету ВР з питань науки і освіти Олександра Співаковського, вища освіта не може бути рафінованим. Тому що як тільки навчання в університеті стане долею обраних, вже неможливим буде поява «самородків», подібних Ломоносову, а це означає, що світ і наука зупиняться у своєму розвитку.

«Ніколи не погоджуюся з тими людьми, які вважають, що вища освіта має бути рафінованим. Тому що ступінь освіченості нації визначає система доступу населення до вищої освіти. І якби за часів Ломоносова існувало ЗНО, він напевно ніколи не вчинив би в університет. ЗНО — це потужний інструмент, який вимірює всі освітні процеси, що відбуваються в країні. Але це інструмент доступу до вищої освіти, а не відсікання», — сказав парламентарій, звертаючись до учасників науково-практичної конференції, присвяченої концептуальним основам впровадження компетентнісного підходу в системі підготовки фахівців морської галузі, яка відбулася в Херсонській державній морській академії.

Высшее образование не должно быть рафинированным, - Александр Спиваковский
Высшее образование не должно быть рафинированным, - Александр Спиваковский

Олександр Співаковський відзначив високу актуальність теми, винесеної на обговорення учасників конференції. За його словами, «весь життєвий і професійний шлях людини знаходиться в коридорі, де повинен бути дотриманий баланс між компетенцією та компетентністю». В іншому випадку він не відбудеться ні в професії, ні в житті.

«Компетентність повинна бути властива кожній людині, а фахівців морського профілю — особливо», — підкреслив нардеп.

Від імені профільного парламентського комітету Олександр Співаковський побажав учасникам конференції плідної роботи, а Херсонської морської академії — успішно пройти через всі виклики освітньої реформи і залишитися флагманом вищої освіти Херсонщини.

Джерело