Народний депутат України

Олександр Співаковський

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти у м. Миколаєві

Сьогодні триває виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти. У Миколаєві зібралися освітяни півдня України: керівники управлінь освіти, ректори ВНЗ І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, директори ПТУ та шкіл, закладів інтернатного типу, позашкільних навчальних закладів, представники профспілок, науковці з Одеси, Херсону та Миколаєва.

Жваво обговорювали недоліки та протиріччя законодавства України у сфері освіти, реалії державної політики в галузі науки та освіти. Жваве обговорення викликали питання отримання освіти випускниками шкіл, що мешкають на тимчасово окупованих територіях та у Криму, переселенцями, питання укрупнення шкіл та шкільних автобусів. Можна порадіти, що у Миколаївській області до 1 вересня вже цього року з’явиться 27 шкільних автобусів.


Окремо обговорили проект рішення Комітету за результатами виїзного засідання.
Наступною подією стала наша зустріч з ректорами ВНЗ, викладачами та студентами, яка проходила на базі Національного аграрного університету. Дискутували щодо автономії університетів, системи фінансування. Особливе занепокоєння в ректорів викликає новий підхід до розподілення бюджетних місць, який може винищити регіональну освіту за кілька років. Світ змінився і ми маємо враховувати конкуренцію у сфері надання освітніх послуг не лише на внутрішньому ринку.

Дякуємо всім, хто приїхав на зустріч та долучився до її організації.

Олександр Співаковський, народний депутат України